You are currently viewing Jak przygotować się do sesji kobiecej?

Jak przygotować się do sesji kobiecej?

Sesje kobiece to sesje, których celem jest podkreślenie kobiecości i pewności siebie kobiety, która staje przed obiektywem. Nie jest prawdą, że sesje kobiece to tylko sesje w bieliźnie. Równie kobieco możesz czuć się w pięknej sukni, czy w męskiej marynarce. Styl i charakter sesji zależy od Ciebie. Ja jestem od tego, żeby pokazać Cię w jak najlepszym świetle i pozwolić Ci dostrzec swoje piękno.

Przygotowałam krótki poradnik, który pomoże Ci przygotować się do sesji kobiecej.

Zrozum swoje cele

Zanim przystąpisz do sesji, zastanów się, dlaczego chcesz ją przeprowadzić. Czy chcesz uwiecznić swój wygląd w określonym momencie życia, czy może podkreślić swoją pewność siebie? Określenie celu pomoże Ci lepiej przygotować się do sesji i osiągnąć pożądane rezultaty.

Stylizacja i makijaż

Wybierz ubrania, w których czujesz się pewnie i pięknie. Postaw na stroje, które podkreślają Twoje atuty i pasują do charakteru sesji. Kieruj się popularnym powiedzeniem “lepiej nosić, niż się prosić” – zapakuj kilka różnych stylizacji. Możesz wziąć sukienkę, którą kupiłaś, ale nie miałaś okazji założyć, seksowną bieliznę, koszulę lub marynarkę swojego mężczyzny – przejrzyj w internecie zdjęcia, które Ci się podobają i się zainspiruj. Od Ciebie zależy, w czym wystąpisz na sesji i czy zdecydujesz się pokazać ciało.

Podczas sesji kobiecych zawsze dobrze sprawdzają się klasyki: mała czarna, proste body, komplet bielizny w dowolnym kolorze, biała męska koszula, jeansy, proste lejące sukienki.

Nie zapomnij o makijażu – może on pomóc Ci poczuć się jeszcze bardziej pewną siebie przed obiektywem, ale jeśli stawiasz na naturalność, nie widzę w tym nic złego.

Przygotuj się psychicznie

Nie stresuj się zbytnio przed sesją. Pamiętaj, że sesja kobieca ma być przyjemnym doświadczeniem, które pozwoli Ci poczuć się pięknie. Zrelaksuj się i ciesz się chwilą. Baw się razem ze mną podczas sesji.

Dodatki są ważne

Nie zapomnij o biżuterii, butach i innych dodatkach, które mogą urozmaicić sesję i dodać jej charakteru. Wybierz te, które pasują do Twojego stylu i podkreślają Twoją osobowość, ale możesz też sięgnąć po dodatki, których nie zakładasz na codzień. Masz w szafie ultrawysokie szpilki, które uwielbiasz, ale w których nie dasz rady chodzić dłużej niż 5 minut? Weź je ze sobą!

Bądź otwarta na sugestie fotografa
Fotograf wie, jak Cię najlepiej uwiecznić, więc zaufaj jego wskazówkom i sugestiom. Bądź otwarta na eksperymenty i nowe pomysły – to może przynieść niespodziewane i fantastyczne efekty. Przygotuj się przed sesją, żebyś Ty również wiedziała jakie efekty chcesz uzyskać. Prześlij mi zdjęcia, które Ci się podobają, lub zapisz je w swoim telefonie by móc do nich wrócić podczas sesji. Prawdopodobnie nie znamy się za dobrze, więc jeśli powiesz mi czego oczekujesz, efekty będą bardziej dopasowane do Twojego charakteru.

Pamiętaj o zabawie

Sesja kobieca ma być zabawą! Nie przejmuj się zbytnio perfekcją i pozwól sobie na bycie sobą. Ciesz się chwilą i pozwól uchwycić Twoją naturalną urodę i osobowość. Możesz się wygłupiać i śmiać się razem ze mną. Bądź wyluzowana i pamiętaj, że jeśli na jakimś zdjęciu wyjdziesz niekorzystnie – zobaczę je tylko ja i szybko je usunę. Ciesz się każdą chwilą sesji i pozwól sobie na odrobinę luzu i spontaniczności. To wyjątkowa okazja, aby poczuć się pięknie i uwiecznić swoją wyjątkowość na zdjęciach. Podczas sesji zostaw swoje troski za drzwiami studia. Ten czas jest tylko dla Ciebie!

Dodaj komentarz