Monika Homan

Witaj! Bardo miło mi, że odwiedziłeś moją stronę. Skoro tutaj jesteś, pewnie chcesz dowiedzieć się kim jestem. Pozwól, że Ci o sobie opowiem.

Urodziłam się w Jeleniej Górze, urokliwej miejscowości położonej pośród gór.
Moja historia rozpoczyna się więc za siedmioma górami, za siedmioma lasami…
I na tym koniec bajek. Nie lubię ściemy, lubię mówić wprost, choć wciąż się tego uczę. Kocham naturę, zieleń – ale tę żywą, liściastą. Ostatni czas spędziłam jednak w mieście, we Wrocławiu. Przyjechałam tu na studia i zostałam na lata, podczas których zapuściłam korzenie głęboko w świecie fotografii, próbując tego fachu z każdej możliwej strony. Po niemal dziesięciu latach wróciłam w rodzinne strony i tu rozwijam swoje fotograficzne skrzydła. 

Poza samym fotografowaniem zdarzało mi się o fotografii pisać – bo z wykształcenia jestem dziennikarką; zdarzało mi się fotografii uczyć – na kursach, które prowadziłam; zdarzało mi się sprzedawać sprzęt fotograficzny. Całe to doświadczenie sprawiło, że jestem fotografem o solidnych fundamentach
– z wiedzą teoretyczną, doskonałą znajomością sprzętu, na którym pracuję, wyczuciem smaku, ale przede wszystkim z doświadczeniem, bez którego w tym zawodzie ani rusz. 

Ulubione słowo – JAKOŚĆ

Nie akceptuję “jakoś”. Moja wygórowana ambicja czasem doprowadza mnie do płaczu, ale kierując się zasadą – nie wymagaj od  innych czegoś, czego sama nie dajesz – zawsze dbam o najwyższy poziom usług, które świadczę. 

DSC_6678
Osiągnięcia

 

 

2022 – Publikacja w magazynie OPIUM

2021- finalistka jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie – Hasselblad Masters – w kategorii portret

2021 – This! Magazine’s Award – Best of Color Publications 

2020 – Publikacja w magazynie HORIZONT

2019-2020 – 7 zdjęć zaakceptowanych i opublikowanych w Vogue

2019 – Publikacja w magazynie POZA

 Specjalizuję się w fotografii ludzi. Moje portrety cechuje autentyczność, dbałość o szczegóły i wysoka jakość. 

Nie jest to jednak jedyna dziedzina fotografii którą się zajmuję. W moim archiwum znajdziecie mnóstwo zdjęć reportażowych – nie tylko z rodzinnych czy firmowych imprez, ale również z wydarzeń kulturalnych. Lubię też zdjęcia modowe. Uwielbiam fotografować larpy, czasem wpadnę też na czyjś ślub. Nie jest mi obca fotografia rodzinna. Prywatnie lubię skierować aparat w gwiazdy. A to, co mi nie wychodzi – to krajobrazy – ale nie można przecież być dobrym we wszystkim. 

tutenhoman3
Tutenhoman - monika homan

kontakt@tutenhoman.pl
726395866