You are currently viewing Sesja wizerunkowa. Jak się przygotować?

Sesja wizerunkowa. Jak się przygotować?

Sesja wizerunkowa może być ekscytującym doświadczeniem, ale z odpowiednim przygotowaniem możesz poczuć się pewniej i zrelaksować się przed obiektywem aparatu. Poniżej przybliżę Ci jak wygląda taka sesja oraz przedstawię kilka porad, jak do niej się przygotować

Sesja wizerunkowa, czyli jaka?

Sesja wizerunkowa, a dokładniej biznesowa, to sesja fotograficzna, która ma na celu przedstawienie firmy lub przedsiębiorstwa w sposób profesjonalny i atrakcyjny. W trakcie takiej sesji fotografowane są osoby, produkty, wnętrza i elementy związane z firmą, które mają zostać wykorzystane w celach promocyjnych lub marketingowych.

Wszystkie elementy sesji biznesowej są dostosowane do Twoich potrzeb oraz  indywidualnych wymagań. Sesja ta zapewni Ci wysokiej jakości materiały do wykorzystania w celach marketingowych i reklamowych, które będą prezentować Twoją firmę w atrakcyjny i profesjonalny sposób.

Przygotuj miejsce

Jeśli sesję zrealizujemy w miejscu Twojej pracy musisz je przygotować. Dla mnie będzie ono nowe, ale Ty znasz je najlepiej. Zastanów się jak chcesz je pokazać. Uprzątnij niepotrzebne elementy, wyeksponuj te, które chcesz pokazać. Kiedy przyjdę zapytam, co jest dla Ciebie istotne i wspólnie ustalimy jakie kady będziemy tworzyć. Nie martw się małą ilością światła w pomieszczeniu. Przyniosę ze sobą dodatkowe oświetlenie, którym w razie potrzeby doświetlę wnętrze.

Poszukaj inspiracji, pokaż mi zdjęcia, które Ci się podobają – prześlij mi je przed sesją – wtedy stworzymy zdjęcia najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb.

Jeśli sesję realizujemy w studio – możesz liczyć na to, że będzie gotowe na Twoje przyjście.

Wyeksponuj swoją działalność

Moim celem jest przedstawienie Twoim  klientom Ciebie i tego, co robisz . Zastanów się jakie przedmioty są charakterystyczne dla Twojej działalności.  Wykorzystanie ich na zdjęciach pozwoli stworzyć czytelny obraz tego, czym się zajmujesz. Dla fryzjera mogą to być nożyczki, dla trenera sprzęt do ćwiczeń, dla prawnika dokumenty, czy kodeksy. Zastanów się i przygotuj przedmioty, które pokażą Twojemu klientowi czym Ty się zajmujesz.

Mogę też sfotografować Cię podczas Twojej pracy. Takie zdjęcia przedstawione w sieci dodadzą Twojej firmie autentyczności. Pamiętaj jednak, że jeśli wykonujesz usługi z klientem (np. jesteś fryzjerem) musisz mieć jego zgodę na fotografowanie, a najlepiej umówić się z nim specjalnie na zdjęcia.

Jak przygotować się do sesji wizerunkowej?

Nieodłącznym elementem sesji wizerunkowej jest portret. W tym wypadku Ciebie i jeśli jest taka potrzeba, Twoich pracowników/współpracowników. To zwykle ta najbardziej ekscytująca część. Odpowiednio się do niego przygotuj, a ja zadbam o resztę.

Wybierz odpowiedni strój

Odpowiedni, czyli dopasowany do Twojej działalności. Nie musisz “wbijać” się w garnitur, jeśli Twoja branża tego nie wymaga. Żartobliwie podpowiadam klientom, żeby ubrali się tak, jakby wiedzieli, że dziś podczas pracy spotkają swojego najgorszego wroga, albo ex.

Ma być schludnie, zachęcająco – ale nie sztywno i nienaturalnie. Jeśli na codzień pracujesz w uniformie – przygotuj go. Zadbaj by był wyprasowany. O tym żeby był czysty, chyba nie muszę wspominać?

Pamiętaj, żeby unikać drobnych, gęstych wzorów, szczególnie drobnej kratki popularnej w przypadku koszul czy garniturów. Zrezygnuj też z błyszczących i prześwitujących tkanin, mocno wyciętych dekoltów i zbyt ciasnych koszul. Bżuteria nie powinna być zbyt wyrazista. Nie przesadzaj więc z ilością i wybież taką, którą można w razie potrzeby zdjąć.

Do sesji najlepiej przygotuj 2-3 stylizacje.  Jeśli masz wątpliwości lub pytania, napisz do mnie – pomogę Ci z decyzją.

Zadbaj o siebie

Wyśpij się i zadbaj o cerę. Odświeżona i wypoczęta skóra to podstawa. Dzień przed sesją możesz wykonać maseczkę regenerującą, a w dniu sesji nawilż skórę twarzy. Nie wykonuj zabiegów, które mogą podrażniać skórę na kilka dni przed sesją!

Jeśli potrzebujesz makijażu, najlepiej żeby nie był zbyt ciężki, unikaj też nadmiernej ilości rozświetlaczy. Jednak makeup do sesji powinien być trochę mocniejszy niż codzienny. Jeśli na co dzień się nie malujesz, ale na sesji chcesz mieć makijaż, warto odwiedzić profesjonalną makijażystkę. Również Panowie mogą posiłkować się kosmetykami – wyrównanie kolorytu twarzy czy zmatowienie jej transparentnym pudrem poprawi ostateczny efekt. Swoje ulubione kosmetyki weź ze sobą w dniu zdjęć.

Podczas sesji na pewno wykonamy bliskie portrety, ale nie przejmuj się drobnymi niedoskonałościami których nie udało się zakamuflować – od tego jest retusz. Jeśli masz znamiona lub pieprzyki, powiedz mi podczas sesji czy chcesz je wyretuszować, czy wręcz przeciwnie. Zadbaj również o fryzurę. Jeśli masz krótkie włosy odwiedź fryzjera kilka dni przed sesją, długie odpowiednio uczesz. Wybierz fryzurę, która nie będzie zasłaniała twarzy. Zadbaj również o paznokcie – dłonie często pojawiają się na zdjęciach.

Pozowanie, czyli jak ustawić się do zdjęcia

Jeśli to Twoja pierwsza sesja wizerunkowa, pewnie zastanawiasz się czy sobie poradzisz. Nie musisz się jednak tym przejmować. Podczas sesji podpowiem Ci jak się ustawić, żeby wyglądać najkorzystniej, pokażę Ci zdjęcia modeli, których możesz naśladować. Przed sesją możesz również poszukać inspiracji i znaleźć pozy, w których czujesz się dobrze. Zajrzyj do mojej galerii zdjęć wizerunkowych lub poszukaj zdjęć na Pinetreście. Dla mnie najważniejsze jest Twoje dobre samopoczucie i swoboda podczas sesji, jeśli osiągniemy ten stan – wszystko inne pójdzie dobrze. Większość osób, które fotografuję stoi przed obiektywem pierwszy raz.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości, pomysły, lub po prostu chcesz coś skonsultować – napisz lub zadzwoń. Chętnie pomogę Ci w przygotowaniu Ciebie i Twojego salonu do sesji.

kontakt@tutenhoman.pl

tel: 726395866

Ten post ma 3 komentarzy

  1. xmc.pl

    Wpatrzony w twoje umiejętności redakcyjne, nie mogę się oprzeć pytaniu o to, jakie narzędzia i programy edycyjne wykorzystujesz do tworzenia tak profesjonalnych postów? Czy masz swoje ulubione aplikacje, które ułatwiają ci pracę?

  2. ada

    Ja ostatnio właśnie byłam na sesji zdjęciowej. Szczerze mówiąc zdjęcia wyszły bardzo ładnie także jestem zadowolona z efektów 😉

  3. Treść jest klarowna, dobrze zorganizowana i pełna przydatnych wskazówek. Autor doskonale wyjaśnia kluczowe zagadnienia. Może warto by dodać więcej przykładów praktycznych. Pomimo tego, tekst jest niezwykle edukacyjny i inspirujący.

Dodaj komentarz